top of page

ПСИХОЛОГІЧНІ ТРАВМИ

Психологічна травма — травма, що може виникнути внаслідок сильного психічного потрясіння через зовнішні чинники. Вона може бути пов'язана з сильним фізичним болем, загрозою для людського життя, та перш за все характеризується тим, що завжди викликає сильне емоційне потрясіння.

Психолог

 Психологічна травма — травма, що може виникнути внаслідок сильного психічного потрясіння через зовнішні чинники. Вона може бути пов'язана з сильним фізичним болем, загрозою для людського життя, та перш за все характеризується тим, що завжди викликає сильне емоційне потрясіння.

 Такі травми часто отримують у дитинстві, коли будь-які обставини людина переживає перший раз у своєму житті, і від цієї первинної реакції психіки на зовнішній дратівливий фактор і залежить модель поведінки вже дрослого в важкі моменти й надалі в наступні роки. Та єдиним дитинством такі травми не обмежуються: їх можна заробити в будь-якій ситуації та в будь-який час. Причиною появи психотравм можуть бути такі важкі обставини: смерть близького, переживання військових дій, насильства, тортур, отримання фізичних каліцтв тощо. Такі травми залишають дуже глибокий відбиток у підсвідомості та можуть спричинити вкрай серйозні психологічні порушення.

 Також психотравма може мати іншу, легшу форму: переїзд, розлучення з близькими людьми, звільнення з улюбленої та важливої посади, зміна місця проживання тощо. За фактом ці події хоч і деструктивні, та незначні, але їхня реальна небезпека криється в ступені особистого сприйняття такого головним учасником подій. Відіграє значення саме вимір важливості для кожного індивідуума таких «звичайних» життєвих моментів. Свою психологічну стійкість можна і потрібно розвивати, та в побуті люди рідко про це замислюються всерйоз і не усвідомлюють ступеня тяжкості нанесеної шкоди для їхньої підсвідомості, а в результаті й погіршення якості життя.

 Такі травми можуть спричинити невроз і безліч інших психосоматичних хвороб. Одна з найпоширеніших, наприклад досить поширена мігрень, як раз може бути викликана нашою психотравмою. Її можна повністю позбутися, якщо для початку розібратися з осередком її займання разом із грамотним гіпнотерапевтом.

Невирішена проблема такого характеру може сильно вплинути на якість вашого життя в негативному ключі. Нерідко викликає підвищену тривожність, нервозність, панічні атаки, агресію та багато інших неприємних емоційних станів. Часто людина зовсім втрачає можливість бути хазяїном свого власного життя та вільно його проживати, боїться якось діяти, приймати важливі рішення, не може знайти своє місце в соціумі, не взмозі ефективно працювати й жити в сьогоденні через вплив старих душевних шрамів.

 Прислухайтеся до себе. Якщо ви помітили появу безпричинного страху, агресії чи тривоги: це можуть бути відлуння ваших травм, які чекають на момент, коли ви нарешті їх залікуєте.

Гіпнотерапія найбільш ефективно та швидко доможе розпізнати й прибрати подібні проблеми методом роботи з підсвідомістю, а значить — безпосередньо з тією частинкою вас, яка саме найбільше страждає та викликає постійний душевний дискомфорт.

bottom of page